Dekoracyjne

Co to są szyby dekoracyjne (ornamentowe)?

Szyby dekoracyjne to szyby wykonane ze szkła ornamentowego, których zadaniem jest zmniejszenie przejrzystości, przy zachowaniu dobrej przepuszczalności światła. Z tego względu powierzchnia takiej szyby z jednej strony ma odciśnięty powtarzalny wzór (ornament). Wykorzystywane zwłaszcza w celach dekoracyjnych.

Szkło ornamentowe stosowane w szybach dekoracyjnych Effector jest szkłem o zmniejszonej przejrzystości, wynikającej z rozproszenia promieni świetlnych na jego wzorzystej powierzchni.
Ze względu na wysokie walory użytkowe i dekoracyjne ten rodzaj szkła ma zastosowanie
w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, np. jako przeszklenia do ścianek działowych i drzwi w domach prywatnych, miejscach użyteczności publicznej oraz w zestawach termoizolacyjnych.
Szeroka gama wzorów i kolorów pozwala architektom i dekoratorom wnętrz na swobodne kształtowanie przestrzeni.

Zalety szkła dekoracyjnego Effect Glass:

możliwość uzyskania różnorodnych efektów świetlnych oraz różnego stopnia zaciemnienia,
pięć poziomów prywatności, określanych od 1 (najmniej zasłaniające) do 5 (najbardziej zasłaniające),
szeroki wybór oferowanych wzorów,
unikalne walory dekoracyjne.
Szkło ornamentowe produkowane jest metodą ciągłego walcowania, przy czym jeden z walców posiada wzór, który następnie wytłaczany jest na powierzchni szkła. Efekt częściowego zamaskowania lub zaciemnienia może być osiągnięty poprzez przebarwienie masy szklanej na kolor brązowy lub poprzez dobór wzoru bardziej lub mniej dyskretnego. Światło, które pada na szkło ornamentowe ulega częściowo odbiciu, w części rozproszeniu, w zależności od kształtu i wielkości ornamentu. Współzależność tych dwóch zjawisk wpływa na obserwowany stopień migotania i zaciemnienia. Szkło ornamentowe przepuszcza zazwyczaj tylko nieco mniej światła niż szkło bezbarwne.

Close Menu
Translate »

Nasi partnerzy

Kontakt

Lokalizacja

Brzeziny, ul. Przemysłowa 7
26-026 Morawica

Napisz do nas

Tel: +48 660 258 258
Tel: +48 41 311 42 93
Fax: +48 41 311 45 68

Godziny pracy

Pon – Pt. 7:00 – 15:00

© 2018 PPHU Pawlik. Wszelkie prawa zastrzeżone.

web by adshock.pl