Uszczelki

Uszczelki okienne muszą byc zrobione z materiałów które starzeją się wolno: si­li­ko­nu, kauczuku etylenowo-propylenowego (EPDM) i silikonokauczuku. Powinny wyt­rzy­mać 5-10 lat użytkowania. Później, w zależności od stopnia zużycia, można je wy­mie­nić na nowe.

W oknach z profili PCV spotyka się okna dwu- i trójuszczelkowe. Uszczelki są wcis­ka­ne w szczeliny w profilach – mogą być na krawędzi zgrzewane z profilem. W sys­te­mie dwuuszczelkowym jedna z uszczelek zamocowana jest na obwodzie ościeżnicy, druga na przyldze skrzydła. W oknach trójuszczelkowych trzecia uszczelka umiesz­czo­na jest w środkowej części wrębu skrzydła. Często jest ona współ­wyt­ła­cza­na z pro­fi­lem. W oknach z PCW ze zlicowanym z ościeżnicą skrzydłem okiennym uszczelka zewnętrzna chroniona jest przed bezpośrednim działaniem tempera­tu­ry i słoń­ca. Zlicowanie zapobiega też możliwemu w okresach przej­ścio­wych przy­mar­zaniu dolnej części skrzydła do uszczelki zewnętrznej na ościeżnicy.

UWAGA

Zwróć uwagę na jakość zamontowania uszczelek. Muszą być nawinięte równomiernie, bez zniekształceń. Szczególnie ważnym miejscem jest narożnik. Uszczelka nie może być tam zbytnio naciągnięta, zawinięta lub skręcona.

Close Menu
Translate »

Nasi partnerzy

Kontakt

Lokalizacja

Brzeziny, ul. Przemysłowa 7
26-026 Morawica

Napisz do nas

Tel: +48 660 258 258
Tel: +48 41 311 42 93
Fax: +48 41 311 45 68

Godziny pracy

Pon – Pt. 7:00 – 15:00

© 2018 PPHU Pawlik. Wszelkie prawa zastrzeżone.

web by adshock.pl